Home / Banyo Dekorasyon / Siyah Beyaz Banyo Dekorasyon Fikirleri

Siyah Beyaz Banyo Dekorasyon Fikirleri

Siyah Beyaz Banyo Dekorasyon Fikirleri denildiğinde seçilen renkler her yıl farklılık gösterse de siyahın ve beyazın asaleti bir başka! Tabii bu dekorasyon için de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Mesela siyahı nerede kullanacağınız bilmezseniz ortaya şık olmayan bir görüntü çıkacaktır.

Siyah beyaz banyo dekorasyonunda kullanılan fayansların önemi büyüktür ama kullanılacak aksesuarlar da bir o kadar önemlidir. Çünkü banyoyu gösterişli hale getirecek bir şey varsa o da aksesuarlardır. Aksesuarların renk tercihinde de yine aynı şekilde dikkatli olunmalıdır.

Siyah ve beyaz, sadeliği temsil eder. Modern rengi yansıtan bu renkler, aynı zamanda zenginliğin ve lüksün de sembolü olabilmektedir.

Siyah Duvar Kağıtları

Banyonuzun duvarlarında siyah kullanmak içinizi karartabilir ama doğru aksesuarları kullanırsanız bu etkiyi ortadan kaldırabilirsiniz. Siyah duvar kağıdı kullanacaksanız bunu bütün duvarlarda kullanmak yerine tek bir duvarda kullanmak daha iyi olacaktır. Böylece o duvarı da vurgulamış olursunuz.

Siyah Fayanslar

Banyonun zemini genellikle ıslak olduğu için zeminde duvar kağıdı kullanmak pek de doğru olmayabilir. Zeminde siyah fayansları kullanabilirsiniz. Kullanacağınız fayanslar parlak bir yapıda ve büyük ebatlarda olmalıdır. Parlak renkler, banyonuza canlılık katacaktır. Yine burada da renk kullanımı konusunda fazla aşırıya kaçılmamalıdır. Siyahın da beyazın da fazlası şık olmayacaktır.

Siyah Beyaz Banyo Aksesuarları

Siyah beyaz banyo dekorasyonu yaparken, daha önce de söylediğimiz gibi aksesuar seçimine de özen göstermelisiniz. Seçtiğiniz aksesuarların renkleri siyah ile uyum içerisinde olmalıdır. Tercih edebileceğiniz aksesuar renkleri gümüş, altın, bakır ve metal renkleridir. Lavabo seçiminde ise doğal taşlı tezgahlar, granit ve mermerler en çok tercih edilenler arasındadır. Renk olarak ise lavaboda tercihiniz beyazdan yana olmalıdır.

Siyah Küvetler

Günümüzde küvet tasarımları adeta bambaşka bir boyuta geçmiş durumda. Üzerine konulacak metal ya da altın renginde aksesuarlar ile farkını hissettiren küvetlerin kullanımı her ne kadar zor olsa da sonunda buna değecektir.

About iga

Check Also

En Şık Banyo Modelleri

En şık banyo modelleri için farklı pek çok alternatif bulunmaktadır. İlk olarak banyonuzun spor mu şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.