Home / Banyo Dekorasyon / Muhteşem Banyo Dekorasyon Fikirleri

Muhteşem Banyo Dekorasyon Fikirleri

Eski banyonuza bir değişiklik kazandırmak istiyorsanız sizin için ucuz ve yapılması kolay olan muhteşem banyo dekorasyon fikirlerimiz var. Banyonuzu yenilemek için uygulayabileceğiniz en önemli adım, bir aydınlatma yükseltmesidir. Aydınlatmanızı değiştirmek kolay ve uygun maliyetli olabilir, ayrıca küçük bir banyonun daha büyük ve daha güzel görünmesine katkıda bulunur. Daha eski aydınlatma armatürleri ve floresan aydınlatma, teninizde çekici olmayan gölgeler ve rahatsız edici renk tonları meydana getirir. Bir armatürü değiştirmek mümkün değilse ampullerinizi parlak ve güneşli bir günde ışığın renk sıcaklığına sahip yeni floresan ampullerle yükseltmeniz mümkündür. Banyonuzun aydınlatma kalitesini arttırdıktan sonra, sıradaki adım boyadır. Duvarlar gibi geniş yüzeyler için açık renk tonlarını tercih edin ve vurgular için daha koyu, daha zengin tonları kullanın. Renk sıcaklığı bir rengin gölgesini değiştirebileceğinden, boyamadan önce renk tercihlerinizin yeni aydınlatmanızda nasıl göründüğünü kontrol edin.

Banyo Boyası

Duvarlarınızı mükemmel renkle boyayarak banyo duvar dekorunuzu zenginleştirebilirsiniz. Açık renk tonları kullanmak, küçük bir banyoyu daha büyük gösterecektir. Koyu ya da canlı renkler, her boyuttaki banyoya dramatik bir dokunuş katar. Artık neme karşı savaşmak için banyoda parlak boya kullanmanıza gerek yok. Boyahaneden küflenmesini önlemek için mat boyaya katkı maddesi ilave etmesini isteyin. Duvarları boyamakla kalmayın, yumurta kabuğu ya da yarı parlak boya satın alın ve dolapları da boyayın!

Eşi Benzeri Olmayan Aydınlatma Armatürleri

Eski aydınlatma armatürlerini değiştirmek, banyo dekorunuzu değiştirebilir. Mağazalarda birbirinden farklı ve uygun fiyatlı aydınlatma armatürleri mevcuttur. Bununla beraber, aydınlatma armatürlerini değiştirmek, bir günde yapabileceğiniz kolay bir kendin yap fikridir. Tuvaletinizin aydınlatmasını değiştirirken yeni moda modelleri denemekten korkmayın. Modern banyo aydınlatması, bir odaya ışık yayan asılı kolyeler ve ışık çubuklarından oluşur. LED aydınlatma armatürlerini tercih etmek akıllıca olacaktır çünkü bunlar enerji açısından en verimli olanlar ve banyonuza fazladan ısı eklemiyorlar.

Duvar Sanatı

Banyonuzdaki boş duvarlara bakmaktan sıkıldıysanız suya dayanaklı ve ekonomik kanvas baskılardan yararlanabilirsiniz. En iyi görsel etkiyi elde etmek için büyük boy oranları tercih edin. Benzersiz bir görünüm elde etmek için yerel bir yazıcıdan en sevdiğiniz fotoğrafı, özelleştirilmiş duvar sanatına dönüştürün. Günümüzde özel yazıcılar, kanvas baskılar oluşturabilir, hatta bunları suya dayanıklı olması için lamine edebilir. Banyoda sanat için dekorasyon fikirleri üzerine beyin fırtınası yaparken, bir tuval baskısının ötesini hayal edin. Deniz yıldızı ya da sepetler gibi en sevdiğiniz nesnelerden oluşan bir duvar galerisi, banyo duvarlarınızı dekore etmenin kişisel ve ferahlatıcı bir yolu olabilir.

Banyo Karosu

Döşemeniz sıkıcıysa çıkarılabilir yapışkan karolardan faydalanabilirsiniz. Kesilmesi ve takılması kolaydır, üstelik gerçek gibi görünürler. En büyük kazanç, arkasındaki yüzeye zarar vermeden dilediğiniz zaman çıkarılabilmeleridir. Bir apartman dairesinde ya da kiralık evde banyoyu güncellemek için mükemmeldir.

Donanım ve Musluk

Yeni çekmece kulpları, havlu çubukları, tuvalet kağıdı tutucusu ve musluklar, banyonuza bambaşka bir görünüm kazandıracaktır. Banyo armatürlerinizi değiştirmek, tezgahınızın yepyeni görünmesini bile sağlayabilir. Değiştirme, eski donanımı söküp çıkarmak ve yenisini ilave etmek kadar basittir. Bu adımı hızlı ve kolay bir şekilde devam ettirmek için, eski donanımı, özellikle vida gerektiren çubuk tarzı çekmecelerde benzer boyutta vida deliği aralığıyla değiştirdiğinizden emin olun. Böylece dolaplarda ve duvarlarda daha az delik açacaksınız.

About iga

Check Also

En İyi Duş Kabini Modelleri

Söz konusu alan, özellikle son yıllarda çok çeşitlenmiş bir alandır ve artık pek çok modelde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.