Home / Banyo Dekorasyon / Büyük Banyo Dekorasyon Fikirleri

Büyük Banyo Dekorasyon Fikirleri

Geniş bir banyoya sahipseniz ve onu en iyi etkileyici bir şekilde dekore etmek istiyorsanız Büyük Banyo Dekorasyon Fikirleri bu yazıda!

Bir evin en zor dekore edilen alanı banyodur. Bu zor alanı kolayca nasıl dekore edeceğinizi biliyor musunuz? Birazdan öğreneceğiniz büyük banyo dekorasyon fikirleri sayesinde, mükemmel bir banyoya sahip olacaksınız. Bu yazıda vereceğimiz önerileri uygulayabilmeniz için nasıl bir banyoya sahip olduğunuzun bir önemi yok. Büyük banyo dekorasyonu fikirlerinin genel detaylarına değineceğimiz için bu fikirlerden yola çıkarak kendinize uygun fikirler geliştirebilirsiniz.

Bir banyonun güzel görünmesini sağlayan iki farklı ana unsur vardır. Bunlar renk ve ışıklandırmadır. Eğer renk ve ışıklandırma konusunda probleminiz olduğunu düşünüyorsanız ilk olarak buradan başlamalısınız. Çünkü bu ana unsurları düzeltmediğiniz sürece, uyguladığınız dekor güzel gözükmeyecektir.

Banyo rengini seçerken işe, renklerin sizde ne gibi duygular uyandırdığını araştırarak başlayabilirsiniz. Örneğin banyo dekorasyonunun sizi huzurlu hissettirmesini istiyorsanız mavi renk tonlarını kullanmanızı önerebiliriz. Daha dikkat çekici bir şeyler arıyorsanız sarı renk de size göre olabilir. Bu konuda karar verirken, havluların ya da yerleştireceğiniz dekoratif eşyaların renklerini de göz önünde bulundurmalısınız.

Renk konusuna karar verdikten sonra ışıklandırmayı nasıl yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Ortadan sarkan bir avize salonunuzda şık bir etki yaratırken, banyonda tezat bir duygu uyandırabilir. Bu sebeple sıradan oda ışıklandırmalarını aklınızdan çıkarmalısınız. Aynanın üstüne uzun ve ince bir led ışık yerleştirmeyi düşünebilirsiniz. Tavana da camlı halka led lambalar yerleştirirseniz ışıklandırma olayını hızlıca çözüme kavuşturmuş olursunuz. Ardından banyo dekorasyonu ürünlerini yerleştirmeye başlayabilirsiniz.

İlk olarak havlularını banyolarında saklayanlar için bir tavsiye verelim. Havlularınızı nasıl katlayacağınızı öğrenmelisin. Büyük havlularınız için otellerin kullandığı katlama tekniklerini kullanarak yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Saç havlusu gibi küçük havlularınız için ise spa merkezlerinde kullanılan rulo katlama tekniğini kullanabilirsiniz. Böylece banyonuza yerleştirdiğiniz havlularınız ile mükemmel bir görünüm elde edeceksiniz.

İkinci olarak duvarları boş bırakmamalısınız. Duvarlarınıza asacağınız öğeleri suyu çağrıştıracak şeylerden tercih etmeniz, hoş bir görüntü yaratabilir. Örnek olarak denizyıldızı maketi kullanabilirsiniz ya da dev bir istiridye maketi de tercih edebilirsiniz. Ayrıca koyu renkli bir banyonun duvarına koyu renkli bir çapa yerleştirmek de güzel bir fikir gibi duruyor. Bu banyo dekorasyonu fikirlerini tüm adımlara dikkat ederek uyguladığınızda mükemmel bir banyoya sahip olacaksınız.

About iga

Check Also

En Şık Banyo Modelleri

En şık banyo modelleri için farklı pek çok alternatif bulunmaktadır. İlk olarak banyonuzun spor mu şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.