Home / Banyo Dekorasyon / Banyoda Duvar Kağıdı Kullanımı

Banyoda Duvar Kağıdı Kullanımı

Banyolarımız, her ne kadar genellikle ıslak duran mekanlar olsa da banyoda duvar kağıdı kullanımı mümkündür. Bunun püf noktaları olmakla beraber çeşitli desenlerle banyonuza farklı havalar katabilirsiniz. Banyoda kullanabilmeniz için zarif çiçeklerle en gözde tropikal çizgilere kadar çeşitli duvar kağıdı desenleri bulunmaktadır. Bu duvar kağıtlarıyla banyonuza farklı bir tarz katmak oldukça kolay. Kendinde yapışkanlı olduğu ve sökülme özelliğine sahip olduğu için kullanımı oldukça kolaydır.

Banyoda Duvar Kağıdı Kullanımı

Öncelikle banyonuzun hangi tür duvar kağıdına ihtiyacı olduğunu, yani hangi duvar kağıdının banyonuzun için gerekli olduğunu biliyor olmanız gerekir. Silinebilir özelliği olan duvar kağıdını tercih etmek daha uygun olacaktır. Ayrıca yıkanabilir veya yüksek yıkamaya dayanıklı bir duvar kağıdı seçimi de doğru olacaktır çünkü küçük su sıçramaları gibi durumlarda kendini temizleyebilmektedir. Bu yüzden neme dayanıklı olan duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz.

Duvar Kağıtları Banyonun Her Yerinde Kullanılabilirler mi

Banyonun her yerinde duvar kağıdı kullanabilmeniz söz konusu değildir, özellikle de duş bölümünde. Çünkü suya o kadar dayanıklı olmadığı için çok çabuk yıpranma özelliğine sahiptir. İllaki kullanmak isteyenler, duş kabin camının dışta kalan tarafına duvar kağıdı kullanabilirler. Banyonun duvar kısımlarında, yani suyun çok fazla gelmediği yerlerde duvar kağıdını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca duş kabini için su geçirmez duvar kağıtları mevcut ve bu da oldukça masraflı bir iştir, uzman kurulumu gerektirmektedir.

Öncelikle duvar kağıdının nasıl yapıştığının ve gerektiğinde nasıl çıkarıldığının bilinmesi gerekir. Öncelikle, duvar kağıtlarını temiz bir yüzeye uygulamak oldukça önemlidir. Duvar kağıdını yapıştırmadan önce zeminin dümdüz olduğundan emin olmalı ve orayı temizlemelisiniz. Sağlıklı ve daha doğru netice almak için çatlaklar, kabarmalar, eski duvar kağıdı kalıntıları ya da boya kalıntıları gibi sorunlar giderilmelidir. Duvar kağıdının, duvara iyice yapıştığından emin olmalısınız. Ayrıca duvar kağıtlarını yapıştırırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay, aydınlık kısımdan karanlık kısma doğru olmasıdır. Duvar kağıdını duvara iyice yapıştırmak için spatula ve fırça kullanarak bastırmalısınız.

Fayansın Üzerine Duvar Kağıdı Yapıştırılır mı

Plastik boya ya da silikonlu boya kullanılmış duvarlarda bile duvar kağıdının uzun ömürlü olması için iyi ustalar bir kat astar atmaktadırlar. Fayansın üzerine duvar kağıdı yapıştırmadan 1 gün önce, bir kat astar atıp duvar kağıdını sonrasında yapıştırırsanız oldukça sağlam ve uzun ömürlü olacaktır. Kısaca fayans üzerine duvar kağıdı oldukça yapıştırılabilir, çok da güzel duracağından şüphemiz yok.

About iga

Check Also

En Şık Banyo Modelleri

En şık banyo modelleri için farklı pek çok alternatif bulunmaktadır. İlk olarak banyonuzun spor mu şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.