Home / Banyo Dekorasyon / Banyo Dekorasyon

Banyo Dekorasyon

Banyo Dekorasyon

Evimizdeki odaların büyüklükleri o odada vakit geçiren kişi sayısı ve gerçekleştirilen aktivitelere bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Banyolar, ülkemizde küçük hacimli odalar arasında yer alır.

Eğer evinde banyo için ayrılan alan oldukça küçük ise, bu alanı düzenlerken birçok önemli noktayı göz önünde bulundurman gerekir. Biliyoruz ki doğru bir şekilde organize edilmiş küçük bir banyo, yanlış düzenlenmiş büyük bir banyodan çok daha işinize yarar ve konforlu olabilir. Banyonu dekore ederken yardım alabileceğin çok sayıda ufak detaylar, bu odayı daha etkili kullanmanı sağlayabilir. Bu yazımızda, küçük banyonu nasıl işlevsel olarak yüksek performans sağlayacak bir alana çevirebileceğine dair ipuçlarını paylaşıyoruz.

Büyük bir ayna kullan

Banyo dekorasyon için önemli konulardan birisi Geniş ve büyük aynalar, küçük alanlarda genişlik illüzyonu yaratmak için etkili bir yoldur. Kullanacağın aynayı büyük modeller arasından tercih edersen daha ferah bir banyo elde edebilirsin. Bununla beraber bu ayna oda içerisinde daha fazla ışığı yansıtarak daha aydınlık bir atmosfer yakalamanı sağlayabilir.

Monokrom renkler tercih et

Fayanslar ve taş yüzeyler, banyo tekstilleri ve aksesuarları gibi dekorasyon elemanlarının bir rengin birbiri ile uyumlu farklı tonlarından tercih edilmesi ile minimal bir dekorasyon düzeni oluşturulabilir. Bu monokrom uyum ile, küçük banyonda göz yoran detayların oluşmasının önüne geçebilirsin. Örneğin, ağırlıklı olarak gri renginin farklı tonlarına yer vereceğin banyonda sade ve şık bir hava yakalayabilirsin.

Fayanslardan yararlan

Banyonun duvarlarında açık renk ve göz yormayan fayanslar tercih ederek bu küçük ortamın olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilirsin. Özellikle de bol miktarda ışık yansıtan parlak beyaz fayanslar, bu iş için oldukça uygun olabilir. Bunun yanı sıra, fayans tercihini ince uzun dikdörtgen biçiminde olanlardan yana kullanarak tavan yüksekliği illüzyonu yaratmanı da önerebiliriz.

About iga

Check Also

En Şık Banyo Modelleri

En şık banyo modelleri için farklı pek çok alternatif bulunmaktadır. İlk olarak banyonuzun spor mu şık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.